Milí zákazníci, ďakujeme za vašu podporu. Aj vďaka vášmu nákupu, môžeme robiť prácu, ktorá nás napĺňa a má pre nás zmysel. Ďakujeme.

BLOG

Súčasťou krásnych projektov
Sashe Začínali sme na Sashe

SAShE je najväčší slovenský internetový obchod na predaj rukodielnej a dizajnovej tvorby domácich autorov. Vzniklo v roku 2009. Od tej doby prešlo významným rastom a stalo sa hlavným miestom predaja tvorby tisícok šikovných ľudí a zároveň komunitou tvoriacich ľudí a synonymom rukodielnej tvorby na Slovensku.

@sashe_sk
www.sashe.sk
hlidarna LEMARKET mimi

LEMARKET je moderné trhovisko, ktoré objavuje a predstavuje lokálnych tvorcov a projekty.
MIMI hlídarna v centre Prahy, pár krokov od Národního divadla. To je jedinečný obchodík zameraný na našich najmenších a ich maminky. Koncept spojuje svet detí s lokálnym dizajnom. Detský kútik so strážením, tak i coworking pre maminky, miesto pre workshopy alebo štýlové narodeninové oslavy.

@lemarketmimi.cz
www.lemarket.cz
yuy YUY

Online platforma, ktorá prepája tvorbu tých najlepších nezávislých tvorcov s milovníkmi originálnych a kreatívnych produktov pre deti a partner, ktorý pomáha autorom pri rozvoji ich značky.

@yuy.cz
www.yuy.cz
yuy 01yuy 02  yuy 05yuy 03yuy 04
nase vase NAŠE VAŠE

Eshop s čisto slovenskými výrobkami, za férové ceny ako u výrobcov. Pod jednou strechou, za jedno poštovné viac ako 400 produktov.

@nasevase.sk
www.nasevase.sk
nas priestor


NÁŠ PRIESTOR


"Robme dobré veci a verme, že to má zmysel." Náš priestor je kreatívny ateliér I fotografia I marketing I workshopy I stretnutia. 

@naspriestor
www.naspriestor.sk

 

nas priestor 01nas priestor 02nas priestor 03nas priestor 04
bcs BOWDEN CYCLING SPACE

Nie je len cyklistická kaviareň so širokou ponukou výberových káv, zároveň showroom prémiového cyklistického vybavenia a oveľa viac.

@bowdencycling
www.bowdenspace.sk
obleč sa doma


OBLEČ SA DOMA


Iniciatíva vznikla ako výzva slovenských značiek určená zákazníkom a relevantným štátnym inštitúciám (Ministerstvo hospodárstva, Ministerstvo kultúry, Ministerstvo školstva), na podporu domácej textilnej, odevnej a obuvníckej výroby.platforma, ktorá prepája tvorbu tých najlepších nezávislých tvorcov s milovníkmi originálnych a kreatívnych produktov pre deti a partner, ktorý pomáha autorom pri rozvoji ich značky.

@oblec_sa_doma
www.oblečsadoma.sk

 

 

 

V prípade záujmu o spoluprácu nás neváhajte kontaktovať telefonicky, mailom alebo cez naše účty na soc. sieťach.


+421 908 048 630

andrea.nosnas@gmail.com
info@nosnas.sk

@nosnas_sk

KIETLA

KIETLA

Prinášame vám novú značku v KURÁTORSKOM VÝBERE , nájdete ju tu.

Francúzska značka KiETLA vznikla v roku 2010. Stoja za ňou blízki priatelia, ktorým v prvom rade išlo o pohodlie a ochranu detí pred slnečným žiarením. KiETLA sa tiež vyznačuje ekologickým zmýšľaním spätým s prírodou, jej neoddeliteľnou súčasťou je zmysel pre štýl a originalitu.  

Anna-Charlotte Le Grand - spoluzakladateľka a umelecká riaditeľka
Anne-Charlotte je veľmi zvedavá a kreatívna mladá mama, ktorá rada objavuje nové veci. Či už ide o módu (áno, je závislá od topánok), divadlo, cestovanie, varenie alebo DIY, vždy hľadá príležitosti, ako si rozšíriť obzory a odviesť svojho partnera a dcéru Madeleine do svojho úžasného tvorivého víru.

David Angibaud - spoluzakladateľ a riaditeľ exportného predaja
David srší neuveriteľnou energiou a vždy túži po nových výzvach. Svoju silu čerpá zo svojho bretónskeho pôvodu (ktorý s hrdosťou prezentuje) a zo svojej úžasnej rodiny, plnej energie: Lily-Rose, Léon a jeho manželka Anna-Gaelle.

Hodnoty, ktoré v spoločnosti presadzujú:

Ekologická zodpovednosť

Dizajn a inovácie sú stredobodom pozornosti. Úlohou je vytvárať inovatívne, funkčné a atraktívne produkty: použiteľné pre deti, priateľské k deťom, v súlade s ich životným štýlom a vzhľadom. Ich úsilie bolo odmenené niekoľkými značkami a oceneniami:

  • získali ocenenie Janus de la mode (módna cena) za klobúk Kapel a práve sme získali ocenenie Janus de la santé 2018 (cena za zdravie) za novo vydané odtiene CraZyg-Zag pre deti.
  • Za dizajn modulárnych, nerozbitných odtieňov Diabola sme boli ocenení Trophée du Design Stratégique (Cena za strategický dizajn) od École de Design Nantes Atlantique.
  • Dve najlepšie označenia od rodičov-testerov na webe ConsoBaby s online recenziou produktov, slnečné okuliare Diabola a klobúk Kapel.

 

Pohodlie pre všetkých. Produkty sú navrhnuté s ohľadom na pohodlie a slobodu tých najmenších, a to vďaka výberu vždy tak mäkkých, vždy tak ľahkých materiálov, ktoré netlačia na koži a ktoré im umožňujú žiť naplno. Všetky rámy slnečníkov sú ultraflexibilné a dokonale navrhnuté tak, aby s nimi mohli manipulovať aj tie najmenšie ručičky. S Ki ET LA sa deti môžu hýbať, skákať, behať, plávať, tancovať úplne slobodne a pritom byť.

Prevencia. Zaviazali sa využívať odborné znalosti v oblasti zdravia, aby informovali mladých rodičov na celom svete o škodách, ktoré môže slnko a modré svetlo spôsobiť.Nájdete na ich  webovej stránke a popri všetkých výkladoch v obchode (ponúkaných vo viac ako 25 jazykoch) rady týkajúce sa prevencie a preventívnych opatrení, ktoré je potrebné prijať na ochranu dojčiat a detí. Podporujú a aktívne pôsobia aj v kampaniach, ktoré iniciovala francúzska mimovládna organizácia Opticiens Lunetiers Sans Frontières (Opticians-Spectacle Maker Without Borders), ktorá sa dennodenne snaží bojovať proti zrakovému postihnutiu tým, že zriaďuje plne vybavené optické centrá, školí miestnych technikov a ponúka okuliare do nemocníc a kliník. Prostredníctvom akcií Opticiens Lunetiers Sans Frontières využilo viac ako 2,3 milióna ľudí starostlivosť prispôsobenú ich individuálnym problémom so zrakom v Kamerune, na Madagaskare, v Togu, Senegale, Mauretánii, južnom Maroku, Haiti a čoskoro aj v juhovýchodnej Ázii v Laose. , Kambodža a Vietnam.

Produkty

 

Väčšie deti:


KiETLA CraZyg-Zag RoZZ 4-6 rokov
KiETLA CraZyg-Zag RoZZ 6-rokov
KiETLA CraZyg-Zag RoZZ 9-12 rokov

KiETLA CraZyg-Zag BuZZ 4-6 rokov
KiETLA CraZyg-Zag BuZZ 6-rokov
KiETLA CraZyg-Zag BuZZ 9-12 rokov


Menšie deti:

KiETLA Diabola 0-1 mesiacov a 6-12 mesiacov (obojstranné okuliare)

KiETLA Little Kids RoZZ 1-2 rokov
KiETLA Little Kids RoZZ 2-4 rokov

KiETLA Little Kids WaZZ 1-2 rokov
KiETLA Little Kids WaZZ 2-4 rokov

KiETLA OURS'ON 0-1rok
KiETLA OURS'ON 1-2 roky
KiETLA OURS'ON 2-4 roky

 

ZVONÍCI STROMEK

Sme veľmi radi, že vám v našom KURÁTORSKOM VÝBERE môžeme priniesť aj túto vianočnú nádheru.


Zvoniaci stromček  rýdzo českej výroby je pôvodnou českou variantou celosvetovo obľúbeného anjelského zvonenia. Počiatky jeho výroby sú datované do 50. rokov minulého storočia do Frýdlantu v Čechách. Vtedajšia pobočka národného podniku ELITEX Liberec začala ako vôbec prvá s výrobou Zvoniaceho stromčeka. V priebehu 70. rokov prebehol odpredaj kompletného výrobného programu do Výrobného Družstva Invalidov (VDI) Zvolen. Samotná výroba potom prebiehala v jeho pobočke v dedinke na úpätí Národného parku Veľká Fatra Horná Štubňa neďaleko Kremnice a Turčianskych Teplíc do roku 1989.

Tam súčasní majitelia objavili nástroje na samotnú výrobu, ktoré boli z väčšej časti zachované v pôvodnej podobe. Tieto pôvodné nástroje, predstavovali 2 palety hrdzavého šrotu. Dnes je už VDI minulosťou a preto od jeho nástupcu, spoločnosti Koplast v. d., odkúpili v roku 2011 pôvodný výrobný program.

Viac ako rok usilovne pracovali na znovuobnovení výroby. Dnes Vám predstavujeme rýdzo pôvodnú a úplne unikátnu podobu Zvoniaceho stromčeka. Dnešná výroba je rovnako ako v minulom storočí pôvodná a síce ručná. Kompletné diely, práce a všetky komponenty sú rýdzo českej výroby a českého pôvodu. Napriek všetkým aspektom dnešnej doby zachovali pôvodnú ručnú prácu, originalitu a kvalitné české komponenty.

Sme veľmi radi, že Vám práve v dnešnej dobe môžeme ponúknuť pôvodný zážitok kúzla Vianoc nášho detstva. Nálada Adventu a Vianoc doplnená o nezabudnuteľnú kulisu zvuku zvonenia rozžiari, tak ako v minulosti, predovšetkým oči vašich detí.

HISTÓRIA - SVET

Zvoniaci stromček česky alebo Anjelské zvonenie celosvetovo je veľmi obľúbenou kulisou Adventu a Vianoc. Za to úplne prvé Anjelské zvonenie, tak ako ho poznáme v modernej podobe, môžeme považovať zvonenie nemeckej spoločnosti Adrian & Stock zo Solingenu. Hoci ho táto spoločnosť nevynašla, nechala si v roku 1905 patentovať princíp jeho fungovania.

Anjelské zvonenia zo začiatku 20. storočia mali prakticky rovnaký princíp fungovania tak ako tie dnešné, len sa líšili v podobe. Samotná podoba sa dočkala v priebehu rokov mnohých modifikácií. Spoločnosť Adrian & Stock zakúpil Paul Hartkopf, ktorý pokračoval vo výrobe vybraných typov do 60. rokov minulého storočia.

Nesmierna popularita dala vzniknúť aj mnohým konkurenčným firmám, avšak Adrian & Stock je považovaný celosvetovo za tú najznámejšiu. Medzi ďalších výrobcov patrili aj Gebruder Bell zo Solingenu, alebo Gebruder Bros. Druhá svetová vojna však zapríčinila pokles exportu a vnímania nemeckého zvonenia ako lídra na trhu.

Vzhľadom na útlm na nemeckom trhu sa tak dostávame do obdobia švédskeho vzoru, ktorý začali ponúkať americké obchody, napr. v roku 1958 obchod Sears predáva vo svojich predajniach práve Anjelské zvonenie zo Švédska.

V priebehu nasledujúcich rokov vznikol aj český Zvoniaci stromček, ale aj celý rad nových nemeckých, dánskych, čínskych a iných variantov.

VÝROBA

Dnešná výroba je rovnako ako tá v minulosti dielom šikovných českých rúk. Pôvodné nástroje majitelia opravili, chýbajúce komponenty vyrobili a všetko oživili. Snažili sa zachovať pôvodný motív ihličia na tele stromčeka, resp. pôvodný nástroj významnej umeleckej hodnoty, zostal zachovaný v pôvodnej podobe. Je až prekvapujúce, že cez 50 rokov staré nástroje, ktoré 20 rokov odpočívali, dokážu naďalej bezchybne fungovať a potvrdiť tak svoju remeselnú kvalitu.

Jednotlivé kovodiely nesú punc z valcovní plechu vo Veľkom Šenove. Tieto sú ručne lisované v Rožmitále pod Třemšínom, kde prebieha aj všetka nástrojárska práca a zároveň kompletizácia v chránenej dielni zamestnávajúcej osoby s telesným postihnutím.

Ostatné bižutérne komponenty ako sú sklenené perly, retiazka a zvoniaca korálka, majú svoj pôvod na Jablonecku. Do budúcna výrobca zvažuje aj vytvorenie edície s pôvodnými fúkanými perlami (princíp vianočných ozdôb), ktoré boli v priebehu dekád nahradené sklenenými.

 

 

Zvoníci stromek si môžete kúpiť tu.
Sviečky na doplnenie do stromčeka si môžete kúpiť tu. V balení je 12 kusov a z vlastnej skúsenosti vám doporučujeme kúpiť minimálne rovno 2 balenia.


*článok a všetky informácie boli prebraté od výrobcu tu

Z lesa

KTO STOJÍ ZA ZNAČKOU Z LESA A AKÉ PRODUKTY U NICH NÁJDETE

článok pre vás pripravujeme

 

produkty si môžete zakúpiť tu

Domáce dielničky

AKTIVITY S DETIČKAMI
2020/03/30

Mám tu pre vás malé DIY,
na ktorom si my fičíme už niekoľko dní.

Momentálne sa nám spoločný čas s deťmi späťnásobil
a ja mám kopec trojuholníčkov, ktoré mi ostávajú ako odrezky z rúšok.

 

Rozhodla som sa vám ich baliť do objednávok a je už na vás, ako ich zúžitkujete.

S mojím starším synom si spolu vyrábame vlajočky a girlandy, ktoré sú nenáročné na zhotovenie a potom si ich zapichujú do kopy hliny, či vešajú na orgován.
Na ich "strašidelný hrad".


Potrebujete:

halúzku 
(my sme použili mladé výhonky z orgovánu, čo som v záhrade obstrihávala počas jarnej údržby)
nožnice, ihlu, niť 
(napr. vyšívacia, háčkovacia je hrubšia a vhodnejšia pre malé detičky, nebude sa tak motať, ako obyčajná tenká)
látku
(akékoľvek zbytné kúsky doma upcyklujte alebo si jednoducho objednajte naše rúška a my vám ich pribalíme do balíka)


Budem rada, ak sa tu budeme inšpirovať navzájom a postupne mi pošlete fotky vašich výtvorov.

Nabudúce môžem nafotiť girlandy.

 

 Držte sa!  ♥

vlajky 10

vlajky 11
 

 

 

 

 

BIBS

BIBS dobývajú celý svet. Jednoduché a štýlové. BIBS sú cumlíky navrhnuté a vyrábané v Dánsku s viac ako 30 ročnou tradíciou. Ich minimalistický škandinávsky dizajn, kvalita a široké farebné prevedenie sú pre BIBS cumlíky typické. Okrem jedinečného dizajnu dbá značka na to, aby boli cumlíky zdravotne nezávadné a napomáhali prirodzenému vývoju detí.

Guľatý tvar cumlíka (tvar čerešne) je pre bábätká najprirodzenejší, upokojuje a podporuje ich sací reflex. 

Vďaka vzduchovému ventilu dieťa cumlík ľahko stláča a formuje v ústach, čím je zachovaný prirodzený vývin podnebia, zubov a ďasien detí.

Sacia časť je vyrobená zo 100%-ného prírodného kaučuku, ktorý je mimoriadne pružný a mäkký zároveň, odolný proti vytvoreniu trhlín a odštiepeniu malých kúskov. Ostané časti (krúžok a karička) sú vyrobené zo zdravotne nezávadného polypropylénu (PP). Cumlík je navrhnutý tak, aby nedráždil citlivú pokožku bábätka. Okrúhly krúžok s vetracími otvormi má klenutý tvar, aby sa čo najmenej dotýkal pokožky okolo úst. Tým je zabezpečená cirkulácia vzduchu medzi cumlíkom a pokožkou bábätka a nevznikajú podráždenia.

Prečo deti obľubujú cumlíky BIBS?

  • výnimočne ľahký

  • výnimočná chuť prírodného kaučuku, deti ju prirodzene uprednostňujú pred syntetickými materiálmi ako je silikón

  • guľatý / čerešnový tvar sacej časti si často obľúbia aj deti, ktoré odmietajú iné tvary cumlíka

Prečo rodičia obľubujú cumlíky BIBS?

  • dieťa saje len 100% prírodný bezpečný materiál – kaučuk vyrobený z miazgy stromu Hevea

  • vďaka špeciálnemu klenutému tvaru krúžku je minimalizovaný dotyk cumlíka s pokožkou a nevznikajú otlačky a podráždenia

  • štýlový dizajn v mnohých farebných prevedeniach

  • vyrobené v EU

 Vlastnosti detského cumlíka BIBS:

Veľkosť: 1 (0-6 mesiace)

Rozmery:

Dĺžka sacej časti: 2,5 cm

Priemer krúžku: 4,5 cm

Váha: 5 g

 

Veľkosť: 2 (3-18 mesiacov, no zvyčajne vyhovuje už aj väčšine novorodencov)

Rozmery:

Dĺžka sacej časti: 3 cm

Priemer krúžku: 4,5 cm

Váha: 6 g

 

Zloženie:

Sacia časť: 100% prírodný kaučuk

Krúžok a karička: polypropylén (PP)

Bez BPA, PVC a ftalátov a iných škodlivých látok.

V súlade s európskym štandardom EN 1400+A1.

Vyrobené v Dánsku. Testované v Consumer Lab Denmark.

6 položiek celkom
Späť do obchodu