Pri objednávke nad 40,00 eur, hradíme doručenie za vás.

Aktuálna situácia

Ako sme to zvládali a čo bude ďalej
2020/05/31

Ahojte naši milí.

situácia, ktorá nečakane zasiahla a zmenila celý svet,
sa pomaly stišuje,
no aj tak nikto nevie, čo bude o týždeň, o mesiac.

Prísne pravidlá sa uvoľňujú a rúška už nemusíme nosiť nonstop.
Preto ich sťahujeme z hlavnej ponuky a v prípade záujmu,
si ich môžete prezrieť tu a objednať cez mail.

info@nosnas.sk

Na Slovensku bol ešte relatívne kľud, ale hrôzostrašné scenáre a náhle zmeny v ostatných štátoch ma natoľko vystrašili, že 09. marca som zbalila celú rodinu a zavelila smer chalupa. Tešila som sa, že si spoločne užijeme čas a strávime v prírode viac, ako len predĺžený víkend. Netušila som, čo bude a eshop som v tom čase dočasne zavrela na dva týždne dopredu. Predsa dochádzať do dielne by bolo šialenstvo a totálny časový stres. Bolo to veľmi ťažké rozhodnutie, ale inú alternatívu som v tej dobe nevedela nájsť.

Počas prvého týždňa nášho chalupárčenia mi začali chodiť od vás dotazy k rúškam a ja som svoje rozhodnutie prehodnotila natoľko, že sme skočili naspäť do mesta, zobrali šijací stroj, pár látok a začala som šiť v improvizovanej dielni na kopaniciach.

Strihov na zahraničních stránkach v tom čase pribúdalo exponencionálnym rastom. Pár sme ich otestovali, prispôsobili, vylepšili a pustila som sa do prvých kusov. Strih som vám aj zavesila na stránku, tu aby ste si ho mohli vytlačiť a ušiť sami doma.

Medzičasom sa situácia zhoršovala aj na Slovensku. Každý večer, keď deti zaspali, počúvali sme pri sviečke záznamy z brífingov premiéra k aktuálnej situácii, aby sme boli v obraze. Bolo zvláštne počúvať, ako sa všetko mení, ako odhadujú, čo sa bude v následovných dňoch diať na Slovensku a aké prísne opatrenia zavádzajú. Bolo to až mrazivé. O to viac, keď takto popri varení obeda na chalupe, som zvykla počúvať vysielanie každú nedeľu na Slovenskom rozhlase, reláciu Encyklopédia spravodlivých. Často sa v príbehoh o záchrane židov spomínali aj domy z oblasti, kde máme chalupu a celá aktuálna situácia mi pripomenula tieto silné príbehy. Ako boli ľudia pre záchranu vlastného života schovaní a nevychádzali niekoľko dní, či mesiacov von zo svojich úkrytov. No nechcem porovnávať neporovnateľné!

Zrazu bolo nemožné, aby k nám z Česka prišla návšteva. 
Zrušili sme aj rodinnú oslavu. Ako sa všetko zmenilo ... Náš syn celú situáciu celkom dobre načítal. Počas denných aktivitiek nakreslil krásny obrázok, prišiel ku mne a pýtal si obálky. Chcel, aby som ušila ďalšie rúška, pribalila ich k nakopírovaným obrázkom a on sám by ich roznášal po dedine ľudom do schránok, s odkazom "NOSTE RÚŠKA". Obrázok sme nakoniec použili ako grafiku na 5,00 € poukážky, ktoré sme vám posielali spolu so zakúpenými dvojbaleniami rúšok.Teraz, odstupom času, mi je jasné, že naša chalupárska bublina bola super. Síce sme všetko cez médiá vnímali intenzívnejšie, všetky zmeny, nariadenia a zákazy, ale bolo nám v nej, odhliadnuc od toho celého, čo sa dialo vonku, dobre. 

Poukážky vznikli ako reakcia na aktuálne témy. 1/ Koľko a či vôbec niečo účtovať za rúška. Za nás platí, že ÁNO účtovať! Aj keď článkov a reakcií na túto tému bolo neúrekom a názorov rovnako. 2/ Malé lokálne značky a ich prežitie. 
Balenie 2ks ochranných bavlnených rúšok si kúpite za symbolickú cenu 10,00€. Ku každej objednávke vám pribalíme poukážku na ďalší nákup v hodnote 5,00€. Kúpou tohoto balenia ste nám pomohli prekonať neľahké obdobie. Mohli sme tak zaplatiť základné záväzky, ktoré nám z fungovania firmy vyplývajú a vy budete mať od nás pekné a funkčné rúško. Na tento trend postupne naskočilo veľa ďalších značiek a bolo pekné, ako sme si vedeli pomôcť v stave, keď rúšok ešte nebolo dostatok.

Cesta, ktorú sme si zvolili, dvojbalenie ochranných rúšok za 10,0 € a k tomu 5,0 € poukážka na ďalší nákup, bola super rozhodnutie a za to sa vám chceme poďakovať. Že ste s nami ostali, podporili nás. S mnohými som si aj písala, ako to zvládate. Bolo to veľmi milé :)

2020_03_ foto 502020_03_ foto 40nosnas_čepiec SIMPLE_022020_03_ foto 46

Ďakujeme, že nás nosíte a chceli ste nás nosiť aj počas tohoto celého ♥